Haberler

Ev Yardımcısı
0 yorum

Ev Yardımcısı

Özellikle çalışan ailelerin en büyük problemlerinin başında her şeye yetişmekte zorluk çekmek gelmektedir. İş hayatının yoğunluğu, ev işleri, çocuk bakımı ya da kişisel bakım derken bazı durumlarda kişilere bir gün yetmeyebilmektedir. Bu nedenle günümüz şartlarında birçok aile çocuk bakımı ya da ev işlerine yardım gibi konularda dışarıdan destek almak zorunda kalmaktadır. Türk kültür yapısı göz önüne alındığında hala birçok aile..

daha fazla oku
Refakatçi
0 yorum

Refakatçi

Refakatçi, hastanede yatan, bakıma ihtiyaç duyan ya da bakımı ile ilgilenilmesi gereken kişilerin yanında kalarak onların tüm sorumlulukları ile ilgilenen kişilere verilen isimdir. Kişilerin sevdikleri ve yakınları çeşitli sağlık sorunları nedeni ile hastaneye yatarak, refakatçi desteği almak zorunda kalabilmektedir. Aile üyeleri yaşam şartları nedeni ile yakınları için refakatçi desteği verme konusunda yeteriz kalarak, destek isteyebilmektedir. Bu durumda kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak..

daha fazla oku
Hasta Bakıcı
0 yorum

Hasta Bakıcı

Hasta bakıcı nasıl olunur? Hasta bakıcı pozisyonunda çalışabilmek için bazı temel kriterlere ve bilgilere sahip olmak gerekir. “Hasta bakıcısı nasıl olunur?” diye düşünüyorsan, öğrenmek istediğin birçok bilgiyi Nur İnsan Kaynakları’da bulabilirsin! Hasta bakıcılığı, sağlık sektöründe önemli rol oynayan ve insanlara destek veren bir meslektir. Hasta bakıcılar, günlük yaşamda ihtiyaç duyulan faaliyetleri yerine getiremeyen hastaların bakım ve ihtiyaçlarını karşılama, onları rahat..

daha fazla oku
Çocuk Bakıcısı
0 yorum

Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcısı seçimi oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çocukların tecrübeli ve profesyonel bir bakıcı ile bakım süreci geçirdiklerinde, kişisel, zihinsel ve fiziksel gelişim sürecinde olumlu birçok fayda elde edecektir. Çocuk bakıcı ile çocuğunuzun gelişimine önem verin ve doğru bakıcılar ile çalışın gibi birçok tanımlama ile karşı karşıya kalan aileler, çocuklarından ayrılmak gibi zorlu bir sürece ek olarak,..

daha fazla oku
Yaşlı Bakıcı
0 yorum

Yaşlı Bakıcı

Yaşlı bakımı özen gerektiren ciddi ve hassas bir konudur. Yaşlı ya da hasta yakınınızı emanet edeceğiniz kişinin sorumluluk sahibi olması, işini özverili bir şekilde yapması gerekir. Yaşlı bakıcısı ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkında hazırladığımız yazımızı okuyarak, sizin ve yaşlı yakınınız için en doğru kişiyi bulmanızı umuyoruz. Yaşlı Bakıcısı Sabırlı ve Hoşgörülü Olmalı Yaşlı bakımını üstlenecek kişinin kişisel özelliklerinin bu meslek için uygun..

daha fazla oku